طراحی سایت

آشنایی با دپارتمان طراحی سایت WebOne

در این بخش شما با جزییات  نحوه انجام خدمات طراحی سایت رایان گستر آشنا می شوید.

زبان برنامه نویسی و تکنولوژی های مورد استفاده :

پایگاه داده: Microsoft SQL Server (آخرین نسخه)
زبان برنامه نویسی سمت سرور  (آخرین نسخه) C#  ASP.NET  MVC :
موارد مورد استفاده سمت کلاینت  HTML 5,CSS 3,Java Script,Material Design,JQuery,Twitter Bootstrap,Less :

 Xamarin :نرم افزار طراحی اپ موبایل اندروید و آی او اس

ساختار پروژه های طراحی سایت در رایان گستر:

موارد مورد توجه در سمت سرور:
ساختار روبرو بر مبنای رعایت استانداردهای امنیت و تقسیم سطوح دسترسی در لایه های مختلف در عین توسعه پذیری و برقراری ارتباط با  انواع سیستم های نرم افزاری دیگر در نظر گرفته شده است.
از شکل روبرو بر می آید که تمامی امور طراحی،توسعه پروژه توسط خود WebOne انجام می گردد،تنها در این صورت است که ما مطمن خواهیم بود  همه چی مطابق با آنچه که انتظار داریم پیش خواهد رفت.جهت تأکید هرچه بیشتر بر کیفیت در هر بخش با هر اولویتی متخصصین مربوط به آن قرار دارند.از جمله اهدافی که در دنباله این ساختار وجود دارد اهمیت بروز رسانی خودکار تمامی پروژه ها است که این مهم را در WebOne بسیار از نزدیک و به صورت روزمره احساس خواهید کرد که آینده پروژه شما و توان رقابتی آن را تضمین خواهد کرد.شما آسوده خاطر خواهید بود که هیچ گاه مجبور نخواهید بود محتوای چندین سال را دوباره در پروژه ای دیگر و با پیمان کار جدید  جا به جا کنید.بر خلاف سیستم های نرم افزاری که تولید آن ها توسط پیمان کار از قبل صورت نگرفته در رایان گستر بر روی تک تک جزییات اشراف کامل وجود دارد و با خاطری ایمن نیاز های جدید شما در کنار بهبود ساختار فعلی مرتفع می شوند. در چهارچوب پروژه ساختارها بسیار فراتر از نیاز های لحظه ای شما تعریف می شوند و می خواهیم این را بدانید، می توانید عمر پروژه خود را نامحدود در نظر بگیرید.
موارد مورد توجه در سمت کلاینت (کاربران سایت) :
همیشه اصرار داریم در لحظه ورود به سایت  در مشتری حس اطمینان و کیفیت را از طرف شما منعکس کنیم با مرتفع ساختن این مورد در ادامه سعی بر این است مشتری در راستای اهداف  و خدمات شما هدایت شود.در نیل به این اهداف جزییات بسیار ظریفی نهفته است که کشف و اجرای آن ها نیازمند تجربه  و دانش فنی زیاد است. ما بر این واقفیم که بازدید کننده ها سلایق و الگوهای رفتاری متفاوتی دارند و جلب رضایت اکثریت آن ها کاری بس دشوار است. در این راستا از نتایج تحقیقات معتبر در زمینه  الگو های رفتاری بازدید کننده ها و سلایق و نیازهای وابسته به محیط آن ها استفاده می کنیم. با جدیت فراوان تکنولوژی های جدید را پیگیری می کنیم و ساختارهایمان  را هرچند سخت باشد ولی مطابق با آن ها بهبود می بخشیم.
آشنایی با نحوه خدمات میزبانی پروژه (Hosting) در رایان گستر :
خدمات  هاستینگ در رایان گستر مختص پیمان کاران خواهد بود بدین معنی رایان گستر خدمات هاستینگ را برای پروژه هایی که خود مجری آن ها نبوده است انجام نمی دهد.تمامی تجهیزات سخت افزاری سرور ها و پیکربندی آن ها توسط خود رایان گستر انجام می شود.سرور ها همواره با جدیدترین و قویترین تجهیزات سخت افزاری بروز می گردند.
سیستم مدیریت محتوای رایان گستر از چندین سرور به طور همزمان جهت سرعت بیشتر و قابلیت اطمینان بیشتر استفاده می کند.سرویس های پشتیبان گیری اختصاصی جهت تهیه نسخه پشتیبان به طور مدام بر روی سرور ها تعبیه شده است. نیازی به آشنایی با کنترل پنل های  مجزای مربوط به خدمات میزبانی و ایمیل نیست،تمامی این موارد به صورت یک پارچه در سیستم مدیریت محتوای  وجود دارند و بخش های مدیریت و مانیتورینگ آن ها به صورت خودکار و یا توسط بخش پشتیبانی انجام می شوند.
رایان گسترخدمات دامنه :
تمامی دامنه های درخواستی با مالکیت قطعی پیمان کار ثبت می شوند و همچنین رایان گستر جهت خدمات پشتیبانی آن ها وابسته به شرکت های واسط نیست.
سئو سایت و نحوه بهینه سازی سایت در رایان گستر :
موتور های جستجو مرتبا در حال تغییر و بهبود الگوریتم های خود هستند.بنابراین  عملیات مربوط به سئو سایت باید به طور پیوسته نیز انجام شود تا با تغییرات موتورهای جستجو و قوانین آن ها همگام گردد.از طرفی سئو در دو بخش اصلی انجام می شود یکی بهینه سازی سورس کد سایت و دیگری بهینه سازی محتوای سایت و تبعیت از راهکارهایی است که منجر شود موتور جستجو محتوا را مناسب تشخیص دهد. هردوی اینها وابسته به هم هستند بنابراین نباید توسط افراد مجزایی انجام شوند بدین معنی که بهترین حالت این است که خود پیمان کار طراحی سایت امور بهینه سازی را انجام دهد.وجود امکان بروز رسانی پیوسته خودکار و رایگان در کنترل پنل رایان گستر این امکان را می دهد تا سایت همیشه با قوانین جدید موتورهای جستجو همگام گردد.این موارد همیشه در سطحی عالی انجام می شود و نتیجه آن نیز این است که حتی بدون اینکه کارفرما اموری خاص جز تولید محتوا انجام دهد در بسیاری موارد شاهد رتبه های نخست یا بسیار خوب سایت ها هستیم. مواردی وجود دارد که در مورد کلمات کلیدی خاصی رقابت بیشتر است و ممکن است نیاز باشد تا عملیات بهینه سازی محتو و جانبی نیز انجام شود.در این مورد بر اساس میزان رقابت در کلمه کلیدی مورد نظر وسایر جوانب هزینه ای جهت بهینه سازی برای آن کلمه خاص محاسبه می گردد.با این حال همواره آموزش هایی با کیفیتی عالی جهت انجام این کار بدون هزینه توسط کارفرما انجام می شود که سعی شده است همواره با اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی و یا پیام رسانی در سیستم مدیریتی سایت و بخش آموزش کیفیت انتشار و میزان دسترسی به آن ها بیشتر شود.

 معرفی نقاط قوت وب سایت های طراحی شده توسط رایان گستر :

طراحی برپایه بهترین تجربه کاربری(UX) با توجه به سابقه  رایان گستر در ارتباط  مستقیم با مصرف کننده.

استفاده از بروز ترین متدهای طراحی و کدنویسی.
بهره مندی از متخصص ترین افراد با سابقه در همه بخش ها از جمله برنامه نویسی و طراحی گرافیک.
فریم ورک اختصاصی رایان گستر جهت مدیریت محتوا با بروز ترین استانداردها و انبوهی از ویژگی های منحصر به فرد.
قابلیت توسعه سایت در آینده با گستره نامحدود محتوا بر اساس نیازهای آتی کارفرما
ساختاری بسیار جامع تر از محدوده نیازهای شما باتوجه به ماهیت تکاملی فریم ورک رایان گستر.
تعبیه خودکار تمامی دستورالعمل های موتورهای جستجو بدون دریافت هزینه
سرعت بارگذاری عالی به دلیل بهینگی و تهیه پیشرفته ترین تجهیزات سخت افزاری
امنیت فوق العاده بالا باتوجه به کولوکیت بودن سرور(عدم استفاده از سرورهای اشتراکی) و اختصاصی بودن فریم ورک .
امکان ارائه خدمات پشتیبانی  و توسعه در تک تک بخش های کنترل پنل باتوجه به تولید فریم ورک توسط خود رایان گستر.

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

آنچه در مورد وب سایت های فروشگاهی رایان گستر باید بدانید :
ماهیت تکاملی هسته و عاری بودن از خطاهای مرسوم نرم افزار های سفارشی و تازه تولید شده به شما کمک می کند بعد از تحویل سریعا با هر تعداد کالا و حجم اطلاعات با اطمینان کامل پروسه بازاریابی و فروش خود را به محض ورود محصولات با هر تعداد شروع نمایید .
تغییر سایز فروشگاه شما منجر به وقفه در سایت و بروز رسانی با امکانات جدید نخواهد شد چراکه با توجه به قابلیت ها و تنظیمات بسیار جامع فروشگاه در هر زمان می توانید تنظیمات را با سایز و یا سیاست های فروش خود هماهنگ نمایید و هیچ گاه نیازمند این نخواهید بود تا جهت توسعه مجبور شوید فروشگاهی دیگر طراحی کنید و همه داده های خود را منتقل و شاهد افت رنک شدید در موتورهای جستجو باشید .
 سیستم مدیریتی محصولات و سفارشات امکان پشتیبانی و پاسخگویی آنی و فوری را برای شما از میان هرتعداد محصول و سفارش مهیا می کند .
 سیستم مدیریتی فروشگاه و سبک عملکرد آن به شما اطمینان می دهد تا سرمایه گذاری های کلان خود را جهت پیشبرد اهدافتان پایه گذاری کنید .
 بروز رسانی های بدون وقفه  تیم تحقیق و توسعه رایان گستر به شما اطمینان خاطر خواهد داد که همیشه یک قدم از بقیه فروشگاه ها جلوتر هستید .
 سیستم ترکینگ بازدیدها جهت شناسایی و تحلیل رفتار مشتری کمک می کند تا تصمیمات دقیق تر و مطمن تری در تغییرات اتخاذ نمایید .
 اگر هم اکنون صاحب فروشگاه هستید و قصد انتقال آن به رایان گستر را دارید در هر اندازه  و تعداد صفحه و محصولی  که باشد سیستم انتقال مسیر موجود در فریم ورک رایان گستر به شما کمک می کند تا تمامی موارد را بدون کم و کاستی منتقل و از افت رنک شما جلوگیری کند .
با تمهیداتی که در قالب های فروشگاهی اندیشیده شده است،بهترین تجربه کاربران در هنگام مرور سایت و یا در پروسه خرید و پیگیری بوجود خواهد آمد .
قالب های پیش ساخته رایان گستر (گزینه های اقتصادی)
بخشی از هزینه طراحی سایت اختصاصی مربوط به طراحی و کدنویسی قالب مربوط به آن است که نیازمند چندین هفته زمان است و در نهایت منحصراً فقط یک مالک خواهد داشت.بنابراین هزینه طراحی و تولید این نوع وب سایت ها با درنظر گرفتن استانداردهایی که مورد نظر رایان گستر است ممکن است برای همه به صرفه نباشد. در این حالت رایان گستر طراحی و کدنویسی قالب هایی را از قبل برای اصناف مختلف انجام داده است تا به صورت عمومی و با طرح و رنگ ها مختلف در حالت انبوه به فروش برسند که باعث کاهش چشگیر هزینه تولید خواهد شد.لازم به ذکر است تفاوت این قالب ها با قالب های اختصاصی در رایان گستر تنها در عمومی بودن یا اختصاصی بودنپوسته ظاهری قالب است و این بدین معنی است که در نتیجه استفاده از قالب های عمومی ممکن است چندین فروشگاه دیگر با همان طرح و یا رنگ وجود داشته باشند اما در قالب های اختصاصی تنها همان فروشگاه با طرح و رنگ خاص آن وجود دارد.از لحاظ امکانات و کیفیت این دو نوع هیچ تفاوتی باهمدیگر ندارند اما اگر قصد راهندازی یک فروشگاه بزرگ را دارید توصیه می شود از نوع اختصاصی سفارش دهید تا با حذف در نظر گرفتن رعایت عمومیت در طراحی،گزینه های بیشتری جهت طراحی بهتر فروشگاه برای تیم طراحی و کد نویسی فراهم باشد. همچنین زمانی که قصد دارید به عنوان یک فروشگاه بزرگ پا به عرصه رقابت بگذارید انتظارات و توقعات از شما بسیار بالا خواهد بود و قالب های عمومی شاید آن چنانحس اعتماد در همه ایجاد نکند.
فرآیند انجام پروژه های طراحی سایت در رایان گستر:
 1 – عقد قرارداد
برخی از خدمات به صورت آنلاین قابل سفارش هستند و پس از سفارش ، قرارداد مربوطه تنظیم میگردد. در پروژه های اختصاصی جلسات لازم جهت تنظیم قرارداد برگزار می گردند.در هر دو حالت تمامی جزئیات و خدماتی که قرار است انجام شوند وارد قرارداد می گردند. از جمله مشخصات سرورها ، امکانات و زمان بندی پروژه .
2- طراحی قالب گرافیکی سایت
مطابق با قرارداد چند روز پس از سفارش ، زمانی جهت برگزاری جلسه مربوط به قالب گرافیکی تعیین می گردد. در این جلسه نماینده پیمانکار با بخش گرافیک رایان گستر جهت تصمیم گیری در مورد قالب سایت به بحث و گفتگو می پردازند. قبل از شروع جلسه تحقیقات لازم جهت بررسی موارد درخواستی ،تحلیل و بررسی سایت های مشابه جهت ارائه پیشنهاد ها انجام می شود تا جلسه قالب گرافیکی با نتیجه گیری بهتر برگزار شود.
مطابق با قرارداد مدتی پس از جلسه مربوط به قالب گرافیکی، طرح نمونه طراحی می شود و پس تأیید مدیر پروژه و ناظر کیفی،جهت مشاهده و تأیید ارسال می گردد.پیمان کار می تواند به تعداد نامحدود بدون هزینه اضافی درخواست طراحی مجدد و یا تغییر در طرح نماید و در نهایت در صورت تأیید قالب گرافیکی،جهت کد نویسی قالب به دپارتمان مربوطه ارسال می شود.
قالب گرافیکی توسط گرافیست های زبده رایان گستر طراحی می شود وهمچنین کارشناسان فنی و تیم تحقیق و توسعه جهت طراحی کارآمد تر قالب با گرافیست ها همکاری خواهند کرد.
3- کد نویسی قالب گرافیکی تأیید شده
در این مرحله قالب توسط برنامه نویسان متخصص سمت کلاینت با اخرین تکنیک ها کد نویسی می شود.طرح کد نویسی شده مطابق با قرارداد جهت تأیید پیمان کار ارسال می شود. در این مرحله پیمان کار می تواند قالب گرافیکی را با آنچه که کدنویسی شده است مقایسه نماید و در صورت مطابقت کامل و رضایت از عملکرد قسمت های مختلف تأییدیه دوم را جهت تحویل نهایی ارسال نماید، در غیر این صورت می تواند درخواست اصلاحات در طرح ارسالی بدون هزینه اضافی نماید.
قالب کد نویسی شده چک لیست های فراوانی جهت تطابق با استانداردهای مشخص شده در رایان گستر خواهد گذراند. در نهایت پس از بررسی مدیر پروژه و ناظران مربوطه جهت تأیید نهایی به پیمان کار ارسال میگردد.
4- شروع خدمات پشتیبانی

پس از تحویل نهایی پروژه خدمات پشتیبانی سالانه آن شروع می گردد. هزینه خدمات پشتیبانی  در پروژه های معمولی معادل 10% مبلغ کل قرارداد است.این خدمات شامل موارد زیر است.
*آموزش نحوه عملکرد        
*پاسخ به درخواست ها و رفع اشکالات احتمالی(سامانه اختصاصی پشتیبانی رایان گستر،تماس تلفنی)
*بهبودهای موردی  و بروزرسانی ها در بخش های مختلف پروژه       
*اطلاع رسانی و اموزش های کلی

پرداخت هزینه خدمات سالانه اجباری نیست.خدمات میزبانی و بروز رسانی های خودکار همچنان ادامه خواهند داشت وتنها امکان ارسال درخواست پشتیبانی و دریافت آموزش امکان پذیر نخواهد بود.

طراحی انواع سایت

فروشگاهی

شرکتی

شخصی

خبری

0